با ما تماس بگیرید

روغن ها پایه بسیاری از غذاهای مورد علاقه ما هستند و نقش مهمی را در فنون مختلف آشپزی تمام کشورهای دنیا ایفا می کنند؛ از سرخ کردن گرفته تا کباب کردن و پختن. با بهترین روغن های پخت و پز آشنا شوید.

با این که در برخی از روش های تهیه غذاها مشخص می شود که چه نوع روغنی استفاده شود اما خیلی از غذاهای دیگر هستند که چنین قانونی ندارند. نمی دانیم باور می کنید یا نه، اما شما می توانید با تجربه کردن چیز دیگری که دیگران استفاده نمی کنند یا حتی خود شما قبلا کمتر به کار می بردید چیزی را طبخ کنید که عالی تر از همیشه باشد.

روغن کانولا این روزها هسته اصلی آشپزی است و در بیشتر آشپزخانه ها یافت می شود، با این که روغن های گیاهی دیگر از ترکیب گیاهان مختلف و سبزیجات حاصل می شوند (که بسته به نوع برچسب، ممکن است یک راز باقی بمانند)، اما روغن کانولا همیشه از دانه گیاه کلزا تهیه می شود.

فرآیند پالایش و تصفیه گیاه کلزا و سایر روغن های گیاهی به آنها طعم خنثی و نقطه دود متوسط تا بالا تا ۴۰۰ درجه فارنهایت (۲۰۴ درجه سانتیگراد) می دهد. همین امر باعث می شود این روغن ها برای سرخ کردن ، تفت دادن، کباب کردن و پخت مفید باشند.

روغن تخمه آفتاب‌گردان برای انواع کارها مانند سرخ کردن، تفت دادن و پختن مصرف می‌شود. این روغن نقطه دودی معادل 232 درجه سانتی‌گراد دارد و بعضی از انواع آن دارای چربی‌های غیراشباع بیشتری هستند. روغن تخمه آفتاب‌گردان به دلیل داشتن ویتامین E بالا برای سلامت پوست و سلامت بدن مفید است.

روغن ذرت همان‌طور که از نامش مشخص است از دانه‌های ذرت تهیه می‌شود. این روغن تا حد خوبی در برابر اکسید شدن مقاوم است و برای پخت و پز و تفت دادن مناسب است. عطر و رنگ آن ملایم بوده و میزان بالایی از امگا6 دارد بنابراین بهتر است با احتیاط مصرف شود.